Wędkarstwo muchowe w wakacyjnym wydaniu

2019-08-03 //Wstecz
Wędkarstwo muchowe w wakacyjnym wydaniuMiesiące wakacyjne to szczyt sezonu wędkarskiego jeżeli mówimy o wędkarstwie muchowym. To właśnie teraz nad wodą występują niezliczone wręcz ilości owadów, a pstrągi są w swojej szczytowej formie. Świetnie jest łowić wypasione, zdrowe i silne ryby skore to zaciętej walki. Ostatnio łowimy bardzo intensywnie.

Mimo, że maj jest moim zdaniem najlepszym miesiącem w roku do łowienia ryb na muchę, to nie ulega wątpliwości że obecny czas jest również rewelacyjny. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ilością ryb na Podhalu. Ten rok pod względem ryb naprawdę się wyróżnia. W ostatnim czasie zwiedziliśmy kilkadziesiąt kilometrów różnych rzek i naprawdę było co łowić. Presja wędkarska także nie jest przytłaczająca, co oczywiście polepsza doznania wędkarskie oraz obcowanie z dziką przyrodą. Odwiedziło nas wiele osób, bardziej oraz mniej zaawansowanych pod względem muchowym. Poniżej znajdziecie zdjęcia z naszych wypraw wędkarskich !Miejscówki pachnące pstrągami potokowymi i tęczowymi podnoszą poziom wędkarskiej euforii.Tutaj Pan Krystyn holuje naprawdę przyzwoitego pstrąga, który niestety po zaciętej walce wypina się. Popatrzcie dokładnie w centralną część tego zdjęcia. Widać dokładnie jak pstrąg wywinął świecę !!!Tutaj dużo mniejsza rybka w podbieraku. To cieszy wędkarza ! Oczywiście po krótkiej chwili wraca do rzeki.

Alek prezentuje swój muchowy arsenał......który oczywiście się sprawdza !Wojtek z kolei wpadł na Podhale na naukę krótkiej nimfy, o której słyszał wiele w internecie i w różnych książkach.Dość szybko załapał zasady tej wędkarskiej techniki i już na samym początku łowienia zacina ładnego pstrąga, który tym razem wygrywa za wędkarzem i spada z haka.I tak właśnie mija nam czas. Więcej zdjęć już niebawem.  
Oczywiście zapraszamy na ryby na Podhale !

GORSKIERZEKI.PL WYPRAWY WEDKARSKIE Z PRZEWODNIKIEM YouTube
instagram